صندوق سرمایه گذاری در سهام سرو سودمند مدبران

صندوق های سرمایه گذاری

در کمتر از ۲۵ سال صندوق های سرمایه گذاری به یکی از محبوبترین روش های سرمایه گذاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی تبدیل شدند. صندوق های ETF فرصت های معاملاتی و تنوع در سبد سرمایه گذاری را با هزینه کم برای سرمایه‌گذاران ایجاد میکنند. صندوق سرمایه گذاری ابزار مناسب برای مخاطبانی است که با مبالغ متوسط و خرد قصد سرمایه گذاری در یک چارچوب معین از نظر بازده و ریسک را دارند. صندوق ها نهادهایی قانونی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و متولی هستند که بر اساس چارچوب مندرج در امیدنامه، اهداف سرمایه گذاران خود را دنبال می نمایند. صندوق ها تحت مدیریت حرفه ای نهادهای تخصصی، امکان سرمایه گذاری غیرمستقیم را برای همگان فراهم می سازند؛ منافع این صندوق ها برای سرمایه گذاران، صرفه جویی در مقیاس، مدیریت حرفه ای، متنوع سازی دارایی ها و تمرکز بر سرمایه گذاری های انجام شده است.

تجربه جهانی در این خصوص نشان می دهد که بیش از نیمی از سرمایه گذاران متوسط و خرد تمام یا بخشی از منابع خود را به صندوق های سرمایه گذاری  تخصیص داده اند.

آنچه باید از صندوق های سرمایه گذاری بدانیم:

 • امکان سرمایه گذاری با حداقل منابع در صندوق های سرمایه گذاری مهیاست؛
 • اطلاع از عمکرد صندوق بصورت روزانه در سایت،
 • هر زمان امکان سرمایه گذاری مجدد و یا ابطال واحدهای سرمایه گذاری وجود دارد؛
 • متولی صندوق بر عملکرد مدیر صندوق نظارت پیوسته داشته و حسابرس و سازمان بورس نظارت دوره ای بر آن دارند،
 • چارچوب ریسک و بازده: صندوق ها انواع در سهام و با درآمد ثابت دارند،
 • صندوق با درآمد ثابت: هدف کسب بازدهی از انواع ابزارها و اوراق با درآمد ثابت و یا سپرده های بانکی است؛ ریسک کم و بازدهی در حد سپرده های بانکی،
 • صندوق های در سهام: با پذیرش ریسک بالاتر، سرمایه گذار انتظار کسب بازدهی بالاتر از صندوقهای با درآمد ثابت دارد.

 

تاریخچه صندوق های سرمایه گذاری

اولین صندوق سرمایه گذاری محدود (Close ended) در سال ۱۷۴۴ توسط یک بازرگان هلندی ایجاد شد. حدود یک قرن و نیم بعد اولین صندوق سرمایه گذاری مشترک با سرمایه متغیر (Open Ended) تأسیس شد که در نتیجه آن سرمایه گذاران توانستند به طور روزانه به معامله سهام بپردازند.در نهایت در سال ۱۹۹۰ اولین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله( ETF ) در کانادا راه اندازی شد. صندوق SPDR اولین صندوق سرمایه گذاری در آمریکا در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری ETF در جهان است. با سرمایه تقریبی ۵۸ میلیارد دلار این صندوق حدود ۱۶% از تمامی دارایی های بازار ETF را در اختیار دارد.

 

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله سرو سودمند مدبران;  اولین صندوق سرمایه گذاری در سهام مدبران هما

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام قابل معامله  سرو سودمند مدبران با نماد «سرو» در فهرست نرخ صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.

 • مدیر صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری و سبدگردانی مدبران هما
 • موسسان صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما و آقای هومن هرندیان
 • متولی صندوق: موسسه حسابرسی شاخص اندیشان
 • بازارگردان صندوق: صندوق اختصاصی بازارگردان صبا نیک
 • واحد پذیره نویسی: ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ واحد سرمایه گذاری عادی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص الزامات صندوق سرو سودمند مدبران اساسنامه و امید نامه صندوق را مطالعه فرمایید.

 

تارنما صندوق سرو سودمند مدبران sarv.fund

 

بخشی از متن برگرفته از Investopedia

شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما (سهامی خاص) پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، در تاریخ 1393/12/13 تحت شماره 469308 و شناسه ملی 14004780194 با سرمایه 30 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکتهای تهران و در تاریخ 1393/12/20 با شماره 11319 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است.