شرکت همکاران سیستم

شرکت همکاران سیستم به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده نرم افزار سازمانی در ایران شناخته می شود. این شرکت در سال ۱۳۶۸ تاسیس و در سال ۱۳۹۰ در بازار فرابورس پذیرفته شد. در حال حاضر همکاران سیستم در برگیرنده۵۳ شرکت زیر مجموعه شامل ۱۹ شرکت استانی، ۲۴ شرکت تحت لیسانس و ۱۰ شرکت تخصصی با بیش از ۱۵۰۰ کارمند است. نرم افزارهای تولیدی این شرکت به طور خاص در حوزه مدیریت فرایندهای کسب و کارو ابزارهای هوشمندی تجاری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط و نیز مدیریت منابع سازمانی برای شرکت های بزرگتر در صنایع تولیدی و خدماتی به بازار ارائه می شود. این شرکت همچنین تمامی خدمات استقرار، پشتیبانی فنی و آموزش را نیز بر عهده دارد.

در سال ۱۳۹۳ این شرکت برای پوشش بخش های مختلف بازار سه برند تجاری راهکاران، سپیدار و دشت را به بازار معرفی نمود. در حال حاضر این شرکت به عنوان دارنده بزرگترین سهم بازار حدود ۳۹۰۰۰ مشتری دارد. حدود ۵۰ درصد درآمد شرکت به عنوان درآمد بخش پشتیبانی تکرار شونده است و حدود ۳۵ درصد از درآمد آن از محل فروش نرمافزارهای جدید یا ماژول های جدید تامین میشود و باقی به درآمد استقرار و آموزش تعلق می گیرد. پس از حدود ۵ سال در اواخر سال ۱۳۹۶ این شرکت با پشت سر گذاشتن استانداردهای مورد نیاز در بازار دوم بورس پذیرفته شد.

از جمله فاکتور های پیشران صنعت و مزیت های رقابتی همکاران سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-نیاز به شفافیت سازمانی و رقابت میان شرکت های مختلف در ابعاد مختلف سبب افزایش تقاضای محصولات همکاران سیستم خواهد شد.

-هزینه مالی و زمانی تغییر نرم افزار از یک تامین کننده به تامین کننده دیگر برای مشتریان معمولا بسیار بالاست

-تولید جریان نقد عملیاتی بالا و ترازنامه قوی از جمله مزیت های رقابتی این شرکت به شمار می رود

-محدودیت قیمت گذاری خاصی وجود ندارد

-مالکیت و مدیریت شرکت در یک سمت حرکت می کنند

در سال اخیر، همکاران سیستم موفق به معرفی راهکار ابری روی نرم افزار راهکاران برای کسب و کارهای کوچک و متوسط شد تا بتوان از این طریق مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و صرفه جویی در زمان و هزینه  برای مشتریان فراهم شود. این شرکت همچنین اعلام کرده است که در سال ۱۳۹۷ قصد عرضه اولیه یکی از شرکت های تخصصی زیرمجموعه (سپیدار سیستم آسیا) را دارد که به همین دلیل در سال گذشته مالکیت نرم افزارهای دشت و سپیدار را به این شرکت منتقل نمود تا مقدمات این عرضه فراهم شود.

 

نظرات

شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما (سهامی خاص) پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، در تاریخ 1393/12/13 تحت شماره 469308 و شناسه ملی 14004780194 با سرمایه 30 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکتهای تهران و در تاریخ 1393/12/20 با شماره 11319 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است.